Badanie szczelności dachów płaskich

Przywróć szczelność

Badanie szczelności dachów płaskich

Badanie szczelności, to proces diagnostyczny, którego celem jest wykrycie stanu nieszczalności dachu. Jest to niezwykle ważna czynność, która pozwala ocenić, czy nie występują jakiekolwiek nieszczelności prowadzące do ewentualnych wycieków wody. Dachy płaskie, ze względu na swoją budowę narażone są na podwyższone ryzyko przecieku. Woda ma możliwość penetracji  we wszystkich rysach i nierównościach w przegrodach budowlanych. Systematyczne przeprowadzanie badania szczelności dachu jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala zapobiegać ewentualnym uszkodzeniom i przeciekom wody do wnętrza budynku, co chroni przed rozwojem grzybów oraz utratą ciepła z pomieszczeń. Istnieje wiele metod badania szczelności, w zależności od rodzaju usterek. Firma TERMO-DACH SP. Z O.O. składa się z zespołu profesjonalistów i osób zaangażowanych w swoją pracę. Dlatego bez względu na problem nasze przeglądy zawsze zaczynamy od przeprowadzenia dokładnej wizualnej oceny, która pozwala na wstępne zidentyfikowanie widocznych ubytków, przetarć, czy rozszczelnień – nie tylko na dachach ale również na kominach, czy w wentylacjach. Dzięki naszemu doświadczeniu i bogatej wiedzy fachowej, jesteśmy w stanie szybko ustalić przyczynę nieszczelności i sprawnie ją wyeliminować. Po wstępnej ocenie stanu uszkodzeń, nasi specjaliści przechodzą do badania szczelności dachu wykorzystując innowacyjne metody, pozwalające na dogłębną i staranną ocenę powstałych ubytków.

Metoda Elektryczna, diagnostyka dachów płaskich.

TERMO-DACH SP. Z O.O. wykorzystuje najnowocześniejszą, zaawansowaną, bezinwazyjną metodę diagnostyki dachów płaskich tzw. metodę elektryczną. Przeprowadzamy ją na sucho, za pomocą przenośnego generatora prądu, wykorzystując najnowszy kompaktowy iskrowy próbnik – PD240 DC. Wytwarza on napięcie wyjściowe o mocy 240V DC (prąd jest ograniczony do 2mA).

Próbnik cechuje długa żywotność baterii i jest dostosowany do multimetrów oraz innych detektorów napięcia mających impedancję wejściową większą niż 120KΩ. Prąd powinien być wstrzykiwany w regularnych odstępach wzdłuż dachu. Przy pomocy tej metody, mogą być testowane tylko materiały, nieprzewodzące prądu elektrycznego, czyli: PVC, TPO, PE-HD i bitum. Stosowany przez naszą firmę próbnik iskrowy jest ognioodporny i posiada najnowsze atesty bezpieczeństwa oraz wszelkie wymagane certyfikaty. W zależności od miejsca przeprowadzania badania, należy pamiętać o odpowiedniej regulacji napięcia. Powyższą metodę można stosować na dachach żelbetowych, stalowych i drewnianych. Ta metoda jest przydatna w szczególności przy diagnostyce dachów płaskich, gdzie przecieki są dosyć trudne do zlokalizowania tradycyjnymi sposobami.

Testy Wodne

Drugą metodą badania szczelności dachu są testy wodne. Sposób ten polega na nanoszeniu wody na różne obszary dachu i obserwowaniu, czy pojawiają się przecieki, takie jak: krople wody, wilgotne plamy, przebarwienia. Takie testy wymagają cierpliwości, gdyż zdarzają się niewielkie przecieki, gdzie potrzebny jest czas, aby woda odniosła efekty. Metoda wodna jest najprostszym i najtańszym sposobem sprawdzania szczelności, ale jednak ma swoje wady. Podczas jej stosowania może wystąpić ryzyko nasączenia materiału termoizolacyjnego wodą lub nawet dojść do zalania budynku.

Metoda barwionego dymu

Trzecią stosowaną przez TERMO-DACH SP. ZO.O.  metodą jest metoda barwionego dymu. Jest to zaawansowana metoda, do której wykorzystywany jest specjalistyczny, profesjonalny generator, wytwarzający barwiony lecz nieszkodliwy dym. Generator jest umieszczany na dachu budynku, a dym wprowadzany   pod hydroizolację  – poprzez wloty ciśnienia/dymu. Połać dachową oraz wnętrze budynku obserwowane jest przez nasz wykwalifikowany personel, który sprawdza, którędy   dym penetruję istniejącą hydroizolację i zaznacza miejsce nieszczelności na dachu. Należy obowiązkowo pamiętać że proponowana technika sprawdzania szczelności   może powodować przedostawanie się dymu w miejsca niepożądane w związku z tym należy odpowiedni ozabezpieczyć miejsce wykonywania prac. Jest to nieco droższa, ale niezwykle skuteczna i dokładna metoda badania szczelności, wymagająca specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i zaawansowanego technicznie sprzętu. Proponowana metoda ma ograniczenia – trwałe przyklejenie pokrycia do stropu uniemożliwia wykonanie badania. Po drugie, aby dokonać badania dachu odwróconego, należy najpierw usunąć izolację termiczną, ziemię bądź żwir, aby sonda pomiarowa mogła poruszać się przy izolacji, a gaz rozchodził się tuż pod nią.

Najnowsza technologia

TERMO-DACH SP. Z O.O. do swojej pracy, wykorzystuje symulator mgły i dymu Trotec FS200 – najbardziej kompaktowy i najlżejszy w swojej klasie sprzęt, który można wykorzystać nawet w wąskich przejściach. Jest to niezastąpione urządzenie najnowszej generacji z funkcją zerowania tła, możliwością automatycznej kalibracji oraz opcją ustawiania progów alarmów. Dzięki umieszczeniu panelu sterowania pod odchylaną osłoną, jest on zabezpieczony przed uderzeniami.

Gwarancja jakości

Uszczelnianie dachów płaskich wykonywane przez TERMO-DACH SP. Z O.O. jest gwarancją uzyskania trwałej powłoki odpornej na warunki atmosferyczne oraz działanie wysokich i niskich temperatur. Wykonujemy izolacje dachów membranowych w obiektach przemysłowych, magazynach, placówkach handlowych, instytucjach publicznych oraz domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Jeżeli zależy Państwu na profesjonalnym badaniu szczelności dachu, to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Diagnostyka dachów płaskich Wrocław
W trosce o Państwa bezpieczeństwo,
dodatkowo swoją ofertę, poszerzyliśmy o systemy asekuracyjne, znanej firmy, z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zabezpieczeń dachowych – CWL.
CWL

Realizacje przed i po

Chcesz przekonać się o naszych możliwościach?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami

Masz problem z dachem? Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Zadzwoń już dziś i zapisz się na konsultację!
Jesteśmy członkiem stowarzyszenia
Polskich Dachów Zielonych
Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone
World Green Infrastructure Network
NOT