Montaż membran dachowych. Etapy postępowania

Montaż membran dachowych. Etapy postępowania

Membrany to nowoczesne pokrycia dachowe, które zapewniają wysoką wytrzymałość, a jednocześnie wyróżniają się niewielką masą i dużą elastycznością. Gwarantują wysoką ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, termicznymi czy wpływem czynników zewnętrznych. Doskonale sprawdzają się w przypadku dachów płaskich, a także dachów o nietypowych kształtach. Do doskonały wybór, jeśli na dachu ma być urządzony taras lub ogród, tzw. zielony dach.

Długotrwała niezawodność membran dachowych wynika nie tylko ze specyfiki wykorzystywanych materiałów, w tym m.in. folii PVC (polichlorku winylu) lub syntetycznego kauczuku (EPDM), ale również profesjonalnie i skrupulatnie wykonanego montażu.

Montaż membran dachowych — tylko ze sprawdzoną ekipą

Jeśli chcemy, aby montaż membrany dachowej przebiegł bezproblemowo, a rezultaty prac były satysfakcjonujące, należy zaopatrzyć się nie tylko w odpowiednie materiały, ale przede wszystkim skorzystać z usług fachowej ekipy. Nasza firma specjalizuje się w montażu membran dachowych. Realizacją usług zajmują się fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, którzy brali udział w licznym szkoleniach organizowanych przez producentów. Dzięki temu dachy kryte są w sposób profesjonalny, zgodnie z zaleceniami dostawców, co jest gwarancją wytrzymałości oraz użytkowania konstrukcji przez wiele lat.

Najważniejsze etapy postępowania

Pierwszy etap stanowią czynności przygotowawcze. Na tym etapie należy przede wszystkim przygotować niezbędne narzędzia oraz materiały, w tym grunty i kleje. Trzeba również przygotować podłoże. Podłoże powinno być pozbawione ostrych krawędzi i pyłu. Musi być suche, czyste, a występujące szczeliny i rozwarstwienia powierzchni, większe niż 5 mm, należy wypełnić za pomocą kompatybilnego materiału lub przykryte termoizolacją. Jeśli stan techniczny dachu budzi zastrzeżenia, konieczne jest wykonanie prac renowacyjnych. Ostatnim krokiem tego etapu jest mocowanie termoizolacji.

Instalacja membrany dachowej to dość wymagające zadanie, dlatego należy oddać je w ręce fachowców. Konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad oraz umiejętna realizacja kolejnych czynności. Najpierw membrana musi zostać precyzyjnie rozłożona w odpowiednich miejscach. Kolejnym krokiem jest klejenie membrany z zastosowaniem odpowiednio dobranego i przygotowanego kleju. Szczególną ostrożność należy zachować przy obróbce attyk, pracy z narożnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz przy obróbce rurowej. Newralgicznym punktem na dachu jest również komin oraz kosz.

Podczas montażu membrany dachowej może dojść do jej uszkodzenia. Wszelkie usterki mogą sprawić, że nie będzie ona spełniać właściwie swoich funkcji, dlatego też należy je od razu usunąć.