Czym są dachy eksponowane?

Czym są dachy eksponowane?

Jednym z rodzajów dachów płaskich są dachy eksponowane membranowe. Stosowane są na magazynach, domach jednorodzinnych, garażach oraz altanach ogrodowych. Sprawdź, jakie są ich zalety.

Czym charakteryzują się dachy eksponowane?

Dachy eksponowane pokryte są specjalną, wyjątkowo wytrzymałą membraną, odporną na promieniowanie ultrafioletowe, skażenia chemiczne takie jak kwaśne deszcze, skrajnie wysokie i niskie temperatury, a także na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, na przykład przebicia. Co więcej, stosowana na oferowanych przez nas dachach eksponowanych membrana idealnie przenosi drgania dachu. Odporna na odkształcenia oraz wibracje, zapobiega pęknięciom przy newralgicznych miejscach dachów: kominach, dylatacjach oraz attykach. Dachy eksponowane membranowe są ponadto wodoszczelne i paroprzepuszczalne.

Czym jest EPDM?

Oferowane przez nas dachy membranowe, których grubość wynosi od jednego do dwóch milimetrów, produkowane są z EPDM, czyli sztucznej gumy: etyleno-propyleno-dienowego monomeru, otrzymywanego poprzez zwulkanizowanie syntetycznego kauczuku. Membrany z tworzyw sztucznych, ze względu na rodzaj materiałów, stosowanych do ich produkcji, są elastyczne, a jednocześnie nie ulegają stopieniu w wysokiej temperaturze ani nie sztywnieją. Nie wymagają jasnej warstwy ochronnej na wierzchu. Ponadto EPDM nie jest aktywny chemicznie, jest odporny na ozon oraz na promieniowanie UV. Oferowane przez dachy eksponowane membranowe z EPDM zachowują swoje właściwości w temperaturze -40-120oC.

Membrany na płaskich dachach eksponowanych układa się na sztywnym poszyciu z płyt budowlanych, lub na warstwie termoizolacyjnej z polistyrenu ekspandowanego lub ekstradowanego. Ważne, aby przed położeniem membrany podłoże było równe, czyste i pozbawione wystających elementów.

Nasza firma, oprócz montażu dachów płaskich membranowych, oferuje również usługi w zakresie serwisu dachów, między innymi odśnieżanie i ocieplanie, renowacja, wymiana, oraz remont.