Ostatnio na blogu

Jak wykonać taras na dachu płaskim nad garażem?

Dach płaski nad garażem może być także świetną przestrzenią do relaksu. Jeżeli masz mały ogródek lub nie masz go wcale, to taras na dachu garażu jest opcją właśnie dla Ciebie. Jaki taras nad garażem będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas projektowania tarasu na dachu?

Ogród na dachu - jak założyć?

Ogród na dachu to bardzo interesujące rozwiązanie. Poza walorami czysto estetycznymi i rekreacyjnymi, wypoczynkowymi posiada również wiele zalet praktycznych. Zielony dach - intensywny lub ekstensywny - stanowi świetną izolację termiczną, która zimą może się przyczynić do znacznych oszczędności energii, a co za tym idzie, zmniejszenia rachunku za ogrzewanie. Dodatkowo, dzięki ogrodowi na dachu budynek - dom, blok mieszkalny, garaż - zyskuje na wartości. Decydując się więc na dach zielony zwiększamy wartość naszej nieruchomości. Jesteś zainteresowany? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym podpowiadamy, jak założyć ogród na dachu i jakie są zalety takiego rozwiązania.

TermoDach na Targach Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD

W marcu 2018 roku termoDach, jako renomowana firma zajmująca się montażem pokryć dachowych w technologii PCV I EPDM, miała przyjemność wziąć udział w Targach Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD we Wrocławiu. Celem wystawienia firmy na targach TARBUD było uświadomienie inwestorom z branży budowlanej, jak istotną rolę odgrywa prawidłowe odprowadzanie wody z dachu i tarasu. Czy udało się to? Czy misja firmy zakończyła się sukcesem?

Rodzaje zielonych dachów

Sposób na uzyskanie większej ilości zieleni, rozwiązanie wyróżniające się wysokimi walorami estetycznymi, a może funkcjonalna alternatywa tradycyjnego dachu? Zielone dachy stanowią umiejętne połączenie wszystkich tych czynników. Decydując się na ich wybór warto wiedzieć, że wyróżnia się pewne rodzaje zielonych dachów. Ich rozróżnienia dokonuje się w oparciu o rodzaj sadzonych roślin, a znajomość ich specyfiki to wiedza niezbędna dla zapewnienia optymalnych warunków rozwoju roślinności. Dach zielony ekstensywny i intensywny - to o nich mowa. Co warto wiedzieć o obu rodzajach i jakie są między nimi różnice?

Czym pokryć dach płaski?

Do ogromnych zalet zastosowania dachu płaskiego we własnym domostwie należy m.in. możliwość zagospodarowania powierzchni, a nawet na stworzenie własnego ogródka na dachu. Budowa dachu zielonego to ogromny plus dachów płaskich, szczególnie jeśli mieszkamy w dużym mieście i marzy nam się własny ogródek lub taras na górnej kondygnacji budynku.

Zalety zielonych dachów

Zielone dachy, pomimo tego, że mają swoje źródło w czasach starożytnych, są rozwiązaniem przyszłości, które odpowiada na potrzeby teraźniejszości. Szybko rozwijające się miasta, które każdy cenny skrawek wolnej ziemi wykorzystują pod zabudowę, zostały postawione przed problemem problemem stworzenia zielonej przestrzeni.

Nowoczesne pokrycia dachów płaskich

Membrana dachowa zyskuje na popularności dzięki świetnym właściwościom i parametrom technicznym oraz oszczędności czasu i pieniędzy. Jej montaż jest stosunkowo łatwy, przez co zajmuje mniej czasu niż w przypadku tradycyjnych pokryć z papy.

Konstrukcja i zastosowanie dachów płaskich

Funkcjonalnym rozwiązaniem, które cechuje się niezawodnością oraz wieloletnią wytrzymałością jest dach płaski. Konstrukcja tego typu jest nowoczesnym sposobem na wykorzystanie przestrzeni budynku

Porównanie membran dachowych - jak wybrać najlepszą?

Membrany dachowe, które służą do krycia dachu płaskiego, są doskonałą alternatywą dla dachu z papy. Dzięki wykonaniu z materiałów paroprzepuszczalnych, membrany dachowe gwarantują ochronę termoizolacji i zabezpieczają pokrycie przed zawilgoceniem oraz gromadzeniem się kropelek wody.